Δευτέρα 6 Ιουλίου 2015

Αποτελέσματα Προημιτελικών 6/7

Ξεκίνησε η μάχη των 8, με τα φαβορί να παίρνουν την πρόκριση σε 2 αντίθετα παιχνίδια όσον αφορά την εικόνα και το σκορ του κάθε παιχνιδιού

ΝΕΡΟΥΛΑΔΕΣ 9 - 4 ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΙ (Μπάτζιος Αργύρης 8' 15' 20' 30' 32', Μητσάνης 25' 30' 60', Δινάδης 50' 55' - Βασιλείου Σάκης 31', Στασινόπουλος 51' 65', Κοσμάς 70')

Σε επιθετικό μονόλογο εξελίχθηκε των Νερουλάδων εξελίχθηκε το παιχνίδι, με τον Αργύρη Μπάτζιο σε πολλά κέφια πετυχένοντας 5 γκολ σε ένα ημίχρονο, το παιχνίδι τελείωσε από νωρίς και οι Συμπέθεροι δεν είχαν περιθώρια αντίδρασης. Έτσι οι Νερουλάδες θα περιμένουν να δουν ποια ομάδα από το ζευγάρι CENTRAL CAFE - MITSOS AND THE OTHERS θα αντιμετωπίσουν στα ημιτελικά.

ΤΟΥΦΕΚΙΑ 2 - 1 ΑΡΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Θεοδοσοπουλος 30', Τρυφόπουλος 56' - Σίσκος 60')

Σε ένα άκρως αντίθετο παιχνίδι σε σχέση με αυτό που προηγήθηκε, οι δύο ομάδες με όπλο την άμυνα έπεξαν ένα κλειστό παιχνίδι, δείχνοντας πως η πρόκριση θα παιζόνταν στο γκολ. Αυτό κατάφερε να το πετύχουν πρώτοι τα Τουφέκια στο 30'. Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και το 2ο ημίχρονο, με τα Τουφέκια και πάλι να πετύχενουν άλλο ένα γκολ στο 56' δείχνοντας να ελέγχουν το παιχνίδι. Ο Άρης κατάφερε να μειώσει σε 2-1 στο 60' αλλά δεν κατάφερε κάτι παραπάνω και έτσι την πρόκριση πήραν τα Τουφέκια. Θα μάθουν τον αντίπαλο τους στα ημιτελικά από το ζευγάρι ΠΑΡΤΟΥΖΑΝ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΙ

Μην ξεχνάτε να επισκέπτεστε τις Φωτογραφίες των αγώνων!